Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024

Pamje brenda stadiumit Allianz Arena në Munih gjatë ceremonisë hapëse të Kampionatit Evropian 2024 ©Reuters

Sot do zhvillohen tri ndeshje interesante në kuadër të Kampionatit Evropian Euro 2024.

Ndeshja e parë në program për tu zhvilluar është ajo mes Gjeorgjisë dhe Republikës Çeke, që zhvillohet me fillim nga ora 15:00 në Hamburg.

Nga ora 18:00 në Dortmund do të zhvillohet ndeshja kryesore e ditës së sotme, ku përballen Turqia dhe Portugalia.

Të dyja ekipet kanë marrë nga tre pikë në xhiron e parë dhe fitorja eventuale sot për njërën apo tjetrën skuadër do të thotë kalim i grupit tutje.

Ndërkohë ndeshja e fundit e ditës së sotme do të zhvillohet në Koln me fillim nga ora 21:00.

Belgjika do të kërkojë pikët e para në Euro 2024, në përballje me Rumaninë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika