Sulmohet objekti i Policisë së Kosovës për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik

Policia e Kosovës ka njoftuar se është sulmuar me armë zjarri objekti për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik. Zyrtarët policorë kanë bërë të ditur se gjatë natës kanë dëgjuar të shtëna armësh, dhe policia ka gjetur një predhë plumbi e cila kishte goditur rrethojën e objektit

 

Stacioni i Policisë së Kosovës për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik është sulmuar me armë zjarri, gjatë mbrëmjes të mërkurën.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, zyrtarët policorë të cilët kanë qenë me detyrë në stacionin policor kufitar në Jasenovik, kanë informuar se të mërkurën e 2 nëntorit gjatë natës kanë dëgjuar të shtëna armësh (dy të shtëna radhazi).

Po ashtu, sipas tyre, të shtënat kanë ndodhur derisa ata ishin në realizim të detyrave të tyre në vendin e quajtur Jabuke.

Njësia relevante policore ka gjetur një predhë plumbi e cila kishte goditur rrethojën e objektit të stacionit policor për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik.

Lidhur me rastin, Drejtoria kundër Terrorizmit po kryen hetime mbi dyshimet për kryerjen e veprave terroriste.

Policia e Kosovës me njësitet policore do të vazhdojë angazhimet e saja në realizimin e detyrave dhe autorizimeve ligjore, në ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike, parandalimin e krimit dhe kontrabandës si dhe shërbimin ndaj vendit dhe të gjithë qytetarëve pa dallime.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika