Sveçla uron festën e Vitit të Ri, përmend një projekt të pandalshëm të cilit i ka ardhur koha

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka uruar qytetarët e Republikës së Kosovës për festën e Vitit të Ri. Ndërsa, theksin e veçantë e ka vendosur te zyrtarët policor që ka thënë se mund të jenë në shërbim të shtetit dhe ka shtuar se puna e tyre mund të jetë motiv që të punojmë më shumë në vitin që po ia nis

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka uruar qytetarët e Kosovës për festën e Vitit të Ri, me theks të veçantë zyrtarët policor të Republikës së Kosovës dhe ka shtuar se ka të atillë që tashmë janë në shërbim duke kryer detyrën e tyre.

Sveçla ka shkruar se puna dhe përkushtimi i zyrtarëve policor është motiv që të punojmë dhe përpiqemi më shumë në vitin që po ia nis.

Gjersa, ka shkruar se projekti që i ka ardhur koha është forcimi i Kosovës ashtu siç duan të gjithë dhe që nuk mund ta ndalë askush.

“Ndaj sot, gjej rastin që t’ua uroj Vitin e Ri zyrtareve e zyrtarëve policor të Republikës së Kosovës, Zjarrëfikësve, Shërbyesve civil kudo në administratën tonë, grave dhe burrave, vajzave dhe djemve që me besnikëri e shpesh edhe me vetëmohim e këmbëngulje i shërbejnë vendit. Shumë nga ata e ato sonte në ndërrimin e viteve do të jenë në shërbim, në detyrë.Puna dhe përkushtimi i tyre janë motiv shtesë për të punuar e përpjekur edhe më shumë në vitin që po ia nis.Nuk ka asgjë që e ndal një projekt që i ka ardhur koha. Ai projekt është forcimi i Republikës së Kosovës ashtu siç e duam e ashtu siç e meritoni ju të dashur bashkëqytetarë”, ka shkruar Sveçla.

Rëndësi në postimin e tij, Sveçla u ka kushtuar edhe bashkëatdhetarëve, duke iu uruar edhe atyre çdo të mirë në familjet e tyre dhe pushime të mbara, duke theksuar gjithashtu edhe një udhëtim të lehtë për ta.

“Sonte në familjet tona i kemi dhe bashkëatdhetarët tanë që na vizitojnë për çdo vit. I uroj atyre çdo të mirë në familjet e tyre, pushime të mbara e udhëtim të lehtë”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

Ai në postimin e tij ka thënë se viti 2022 që po lëm pas ka pasur arritje dhe projekte të përmbushura për të cilat kanë punuar shumë burra e gra të Kosovës.

“Viti që po lëmë pas ishte i mbushur me sprova e arritje, me projekte të përmbushura dhe nisma shpresëdhënëse. Për to kanë punuar me përkushtim mijëra burra dhe gra në shtetin tone”, ka thënë Sveçla.

 

 

 

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika