Telekomi nënshkruan kontratë milionëshe me kompaninë “Ericsson Nikola Tesla”

Ilustrim

Telekomi i Kosovës ka nënshkruar kontratë me kompaninë nga Zagrebi, Ericsson Nikola Tesla për modernizimin dhe mirëmbajtjen e rrjetit mobil.

Këtë e ka bërë të ditur ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli teksa ka theksuar se investimet po vazhdojnë në modernizimin e rrjetit me teknologji 4g+, (5g-ready), dhe 5g në qendrat e mëdha.

“Pas një procesi të hapur dhe të sukseshëm të tenderimit, Kryeshefja ekzekutive e Telekomit të Kosovës nënshkroi sot kontratën kornizë në vlerë prej 15 milionë eurove në mes Telekomit të Kosovës dhe kompanisë Ericsson Nikola Tesla nga Zagrebi me të cilën vazhdon bashkëpunimi në mes të dy kompanive për modernizimin dhe mirëmbajtjen e rrjetit mobil të Telekomit të Kosovës”, thuhet në njoftim.

May be an image of one or more people and text

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika