“Varfanjaku i Zotit”, botuar nga “Dukagjini” fitoi çmimin për përkthimin më të mirë në Panairin e Librit “Tirana 2022”

“Varfanjaku i Zotit”, botuar nga shtëpia botuese “Dukagjini” fitoi çmimin për përkthimin më të mirë në Panairin e Librit “Tirana 2022”

Librat e botuar nga shtëpia botuese "Dukagjini"

Libri “Varfanjaku i Zotit” i botuar nga shtëpia botuese “Dukagjini” ka fituar çmimin për përkthimin më të mirë të vitit 2022 në Panairin e Librit “Tirana 2022”.

“Varfanjaku i Zotit” u botua te kolana Anima.

Ndërkaq për të qenë sa më afër lexuesit, përkthyesi, Romeo Çollaku, qëndroi te stenda e “Dukagjinit” në Panairin e Librit “Tirana 2022”.

Këtë e ka bërë të ditur vetë shtëpia botuese Dukagjini nëpërmjet llogarisë në Facebook.

Gjithashtu kanë mbetur vetëm edhe dy ditë të Panarit të Librit “Tirana 2022”.

Këto dy ditë mund të shfrytëzoni mundësinë për të përfituar nga zbritjet që ofron shtëpia botuese botuese “Dukagjini”, nga 20 deri në 50 për qind, në librat e botuar nga vetë “Dukagjini”.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika