Vuçiq flet me Erdoganin për veriun

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka biseduar me presidentin e Turqisë, Rexhep Erdogan, për situatën në veri të Kosovës dhe ka kërkuar ndihmën e tij për të ruajtur paqen dhe stabilitetin në rajon

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq, gjatë një bisede me presidentin e rizgjedhur të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ku e ka uruar për mandatin e ri.

Në mes tjerash, Erdogan është interesuar për situatën në veri të Kosovës dhe arsyet e përshkallëzimit.

Vuçiq ka kërkuar nga presidenti turk ta përdorë reputacionin dhe ndikimin e shtetit të tij, në mënyrë “që të ruhet paqja dhe stabiliteti në rajon”.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika