Zemaj: MSh është shndërruar në laborator eksperimenti

Sipas deputetit nga LDK-ja, Armend Zemaj, Ministria e Shëndetësisë është shndërruar në laborator eksperimenti me hyrje e dalje të ministrave, me emërime e shkarkime, ikje e rikthime

Armend Zemaj, LDK

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka thënë se sektori i shëndetësisë, në krye me ministrin Arben Vitia, është treguar i “paaftë dhe dështuesit më të mëdhenj që ka pasur Kosova”.

Sipas tij, Ministria e Shëndetësisë është shndërruar në laborator eksperimenti me hyrje e dalje të ministrave, me emërime e shkarkime, ikje e rikthime.

Në seancën e sotme të Kuvendit, ku po diskutohet për Propozim-Rezolutën për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore, Zemaj thotë se trevjetori i ardhjes në pushtet të Lëvizjes Vetëvendosje, e gjen shëndetësinë më keq se asnjëherë më parë.

“Shëndetësia në qeverinë e Albin Kurtit është sektori më i nëpërkëmbur. Në të kaluarën kishte mungesë të barnave, sot ka mungesë edhe të letrave higjienike, sapunëve, shiringave, penjve dhe infuzione”, tha Zemaj.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika