Zemaj pas zjarrit në IML akuzon Qeverinë për paaftësi, kërkon edhe dorëheqje

Deputeti i LDK-së, Armen Zemaj, ka thënë se ministrat e Qeverisë së Kosovë po heshtin pas zjarrit që e kaploi objektin e IML-së në Prishtinë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se ministrat e Qeverisë së Kosovës po heshtin pas djegies së dy zyrave të IML-së në Prishtinë.

“Zjarri ka kapluar QKUK-në kurse heshtja ministrat e paaftë të Qeverisë së mashtrimit. Para pak kohësh zjarri përfshiu Shërbimin Emergjent në Klinikën e Psikiatrisë të QKUK-së, ku pati edhe një viktimë e brenda pak kohëve, tash e disa herë digjet Instituti i Mjekësisë Ligjore”, tha ai.

Zemaj bëri thirrje për përgjegjësi dhe po ashtu dorëheqje.

Objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore e ka kapluar zjarri mëngjesin e së martës.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë se dy zyra janë përfshirë nga zjarri dhe se nuk raportohet për të lënduar.

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me zjarrin në objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore (IML).

Në reagimin e tyre thuhet se zjarri është lokalizuar dhe se ende nuk dihen shkaqet.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika