Zgjatet orari i qarkullimit për linjën 4 të autobusëve të Trafikut Urban

Është zgjatur orari i qarkullimit për linjën 4 të autobusëve të Trafikut Urban, të cilët nga e premtja deri të dielën do të qarkullojnë deri në orën 02:00

Ilustrim

Me fillim nga e premtja deri më datë 10 gusht qarkullimi i autobusëve të Trafikut Urban, vetëm e linjës 4 do të qarkullojë deri në orën 02:00 pas mesnate.

Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Alban Zogaj në një postim në rrjetin social Facebook, ku ka thënë se nga kjo zgjatje e qarkullimit të autobusëve do të kenë mundësinë të kthehen të gjithë ata që janë në Festivalin Sunny Hill.

“Sonte, nesër dhe pasnesër, Linja 4 e Trafikut Urban do të qarkullojë deri në orën 02:00. Të gjithë që ktheheni nga Sunny Hill Festival do të keni mundësi ta shfrytëzoni autobusin”, ka shkruar Zogaj në rrjetin social Facebook, trasnmeton Dukagjini.

Kjo zgjatje i qarkullimit erdhi një ditë pasi filloi Festivali Sunny Hill, kur edhe u pa që një fluks i madh i qytetarëve ishte në autobusët e linjës 4, të cilët dërgojnë udhëtarët drejt parkut të Gërmisë.

“Policia janë në krejt qytetin, në Gërmi ka numra të shtuar të Policisë dhe kjo pjesë e qytetit është më e ngarkuara”, ka thënë Zogaj gjersa ka shtuar se në këtë festival pritet të jenë prezentë mbi 25 mijë persona.

Përveç pjesëtarëve të rendit, do të ketë edhe sigurim privat i cili do të jetë nën menaxhimin e “SunnyHill”.

Përveç kësaj, Zogaj për Dukagjinin ka thënë se pritet që autobusët të merren nga linjat e tjera apo të vihen në shërbim për transportin e qytetarëve.

Ndër të tjera, nënkryetari Zogaj ka shtuar se Komuna e Prishtinës ka ndërmarrë masat që pritet të realizohen pas përfundimit të festivalit, masa që përfshijnë mirëmbajtjen e parkut.

Po ashtu, është bërë e ditur se dy autoambulanca dhe ekipi mjekësor janë marrë nga Qendrat e Mjekësisë Familjare që të jenë në shërbim të pjesëmarrësve të festivalit “SunnyHill”.

Fluks i madh i qytetarëve në transportin publik drejt “SunnyHill”, flet nënkryetari i Komunës së Prishtinës

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Abazoviq për sulmin në Cetinë: Mali i Zi nuk mban...

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, pas ngjarjes tragjike që rezultoi më vdekjen e më shumë se dhjetë personave në Cetinë, ka thënë...

Të fundit nga rubrika