Zjarr në nënstacionin Prishtina 3, KOSTT kërkon mirëkuptim nga qytetarët që kanë mbetur pa energji elektrike

“Njoftohen qytetarët që furnizohen nga Nënstacioni 110/10 Prishtina 3, që ka ndodhur një avari në nënstacionin Prishtina 3” – njofton KOSTT

Ilustrim

Nënstacioni elektrik “Prishtina 3” është kapluar nga zjarri ku si pasojë qytetarët që furnizohen nga kjo pikë kanë mbetur pa energji elektrike.

“Njoftohen qytetarët që furnizohen nga Nënstacioni 110/10 Prishtina 3, që ka ndodhur një avari në nënstacionin Prishtina 3” – njofton KOSTT, më 03.04.2024.

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) ka kërkuar mirëkuptim prej qytetarëve të afektuar deri në sanimin e avarisë.

Sipas njoftimit, me të marrë lajmin, ekipet relevante të KOSTT-it kanë njoftuar ekipet emergjente, të cilat kanë dalë në vend të ngjarjes.

KOSTT nuk ka dhënë detaje se çfarë e shkaktoi zjarrin apo kur pritet të përmirësohet gjendja.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika