“A është pronë e juaj Federata”, “shpërthen” debati mes Taulant Dajakut dhe Alba Morinës

Debat i ashpër po zhvillohet mes Taulant Dajakut dhe Alba Morinës

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini është duke u diskutuar rreth Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Drejtoresha e marketingut në FFK, Alba Morina, tha se falë kredibilitetit të ligës klubet kosovare kanë pasur sukses në garat evropiane.

“Qiky kredibilitet i qisaj lige neve na ka qu edhe ekipet tona me kalu raundin e parë, e të dytin, e me shku në grupe. Ti mundesh mos me u pajtu, sepse ka dalë prej një gare që e organizon Federata dhe ti medoemos duhesh me fol diçka kundër Federatës,” tha ajo.

Kurse, Dajaku e pyeti nëse “është pronë e juaj Federata?”.

Më poshtë mund të shikoni LIVE emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika