Arrestohen 3 persona për një përleshje në Pejë

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar tre persona në Pejë, të cilët dyshohen se kanë marrë pjesë në një përleshje.

Sipas Policisë, njëri nga viktimat ka marrë lëndime të rënda trupore, kurse tjetri vetëm gërvishtje.

“Njësitet policore menjëherë iu kanё përgjigjur vendit tё ngjarjёs, aty tё dyshuarit kishin sulmuar viktimat e rastit dhe njёrit nga viktimat i kanё shkaktuar lëndime tё rёnda trupore, ndёrsa viktimёs tjetёr disa gёrvishje, tё lënduarit janё dёrguar nё emergjencën e spitalit rajonal nё Pejё pёr tretman mjekёsor”, thuhet në njoftim.

Sipas policisë, gjatё pёrleshjes tё dyshuarit kanё pёrdorur mjete tё forta, ndёrsa nё vendin e ngjarjes ёshtё gjetur dhe sekuestruar një mjet i mprehtё ( thikё).

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika