Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Qyteti i Prishtinës

Policia ka arrestuar dy persona në Prishtinë për “Posedim të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge”.

Në raportin 24-orësh të policisë bëhet e ditur se atyre u është gjetur marihuanë dhe cigare elektronike me vaj kanabisi, ndërsa në shtëpinë e njërit janë gjetur edhe prova të tjera të substancave.

“Janë arrestuar dy të dyshuar mashkull kosovar për shkak se gjatë kontrollit tek të njëjti janë gjetur dhe sekuestruar 12 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe 8 lloje të cigareve elektronike që pas testit fushor kanë rezultuar se përmbajnë vaj kanabisi”, thuhet në raportin e PK-së.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e njërit prej të dyshuarve janë gjetur dhe sekuestruar: 18 cigare elektronike të mbushura me vaj kanabisi, katër kavanoza që dyshohet se janë të mbushur me vaj kanabisi, dy peshore digjitale për matjen e substancave narkotike, 7 cigare elektronike, tre shiringa, tri aroma të cigareve si dhe disa stikersa dhe paketime të cigareve elektronike”, thuhet tutje në raport.

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

 

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika