Arrestohet 55-vjeçari, dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dy të mitura

Të premten rreth orës 21:00, Policia e Kosovës ka arrestuar një person 55 vjeçar, i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dy të mitura në një autobus

Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person 55 vjeçar, i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dy të mitura në një autobus që po udhëtonte nga Prishtina.

“Të premten rreth orës 21:00, hetuesit policor të stacionit në Lipjan, kanë arrestuar një person të dyshuar për ngacmim seksual”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërsa, sipas njoftimit të policisë rasti është raportuar rreth orës 16:00,  kur i dyshuari 55 vjeçar A. Sh. , kishte ngacmuar në autobus dy të miturat.

“Ka qenë reagimi i shpejtë i zyrtarëve ai që ka rezultuar me arrestimin e personit të dyshuar”.

Ndërkaq, pas intervistimit nga policia me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

Hill: Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Të fundit nga rubrika