Arrestohet i dyshuari nga Istogu pasi ngacmoi një të mitur në rrjete sociale

Një person nga Istogu është arrestuar këtë të premte nga Policia e Kosovës, pasi dyshohet për veprën penale “keqpërdorim i fëmijëve në pornografi”

Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se të premten është arrestuar një person mashkull kosovar nga Istogu, pasi ka ngacmuar një vajzë të mitur në rrjete sociale.

Po ashtu, Policia ka bërë të ditur se dyshohet se gjatë bisedave me video, i dyshuari ka kryer veprën penale ‘keqpërdorim i fëmijëve në pornografi’.

Ndërsa, rastin e kishte raportuar babai i vajzës në fjalë, dhe policia ka filluar hetimet rreth zbardhjes së rastit.

“Pas raportimit të rastit, në Stacionin Policor në Fushë Kosovë, nga ankuesi mashkull kosovar se vajza e tij është ngacmuar përmes rrjeteve sociale nga një mashkull i panjohur, policia ka iniciuar rastin ‘ngacmim’ (31.08.2022) dhe ka filluar hetimet rreth zbardhjes së rastit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu, rasti është trajtuar nga Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, Sektori për Hetime të Krimeve Kibernetike.

“Hetuesit policorë pas veprimeve hetimore intensive kanë arritur të identifikojnë të dyshuarin L.G., (mashkull kosovar, nga një fshat i Istogut), i cili dyshohet se përmes rrjetit social ka kontaktuar me viktimën femër”, thuhet në njoftim.

Policia ka bërë të ditur se si provë materiale është konfiskuar një telefon celular.

Ndërkaq, pas intervistimit me aktvendim nga prokurori, i dyshuari është dërguar në ndalim policor.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

KFOR-i: Ushtria serbe s’ka nevojë për autorizim për të lëvizur...

KFOR-i ka reaguar lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë, në bazën ushtarake...

Doktorët që lanë Gjermaninë për tu kthyer në Kosovë

Kohëve të fundit, lajmet për ikjen e punëtorëve e veçanarisht të doktorëve, nga Kosova për në vendet evropiane nuk kanë qenë të pakta. Por, fillimi...

Të fundit nga rubrika