Arrestohet një burrë pasi goditi me veturë tre persona e u largua nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë i cili dyshohet se më 17 mars kishte goditur me veturë tre persona dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës (ilustrim)

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të martën e 19 marsit në Isniq të Deçanit ka arrestuar një burrë i cili dyshohet se më 17 mars kishte goditur me veturë tre persona dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

“Me 19.03.2024 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti me datën e lartë cekur  ka goditur me veturë  tre viktimat, një mashkull dhe dy femra kosovarë dhe ishte larguar në drejtim të panjohur. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Rasti është inicuar si “Lëndim i rëndë trupor”.

Viktimat thuhet se kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika