Arrestohet një inspektor në Ministrinë e Financave

Një inspektor në Ministrinë e Financave është arrestuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare, pasi dyshohet se ka favorizuar një kompani në të cilën punonte

Ministria e Financave

Një inspektor kosovar, punonjës në Ministrinë e Financave, Punës dhe Transfereve, është arrestuar nën dyshimin se ka kryer veprën “Keqpërdorim i pozitës zyrtare”.

Ngjarja ka ndodhur të hënën kur edhe Policia e Kosovës ka bërë arrestimin e tij.

Sipas njoftimit të dhënë nga Policia, inspektori dyshohet se ka favorizuar një kompani në të cilën punonte.

“Prishtinë 01.06.2023 – NN. Lidhur me rastin me datën 26.06.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, inspektor në Ministrinë e Financave, Punës dhe Transfereve i cili dyshohet të ketë kryer veprën e “Keqpërdorim i pozitës zyrtare”. Me këtë rast i dyshuari dyshohet se i ka bërë favor kompanisë ku punonte viktima”, thuhet në njoftimin e policisë.

Për këtë arsye, prokurori i rastit ka vendosur që të dyshuarin ta dërgojë në mbajtje.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika