Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën e Konferencës

Ekipi kosoavar nga Theranda, Ballkani ka fituar ndeshjen kundër Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferencës në Stadiumin “Todor Proeski”, kjo është arritja më e lartë që ka bërë ekipi nga Theranda në historinë e tyre

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut.

Ekipi nikoqir ka kaluar i pari në avantazh në miutën e 18-të me golin e Sunday Adetunji, por festa e lojtarëve të Shkupit nuk zgjati shumë pasi Ballkani në miuntën e 22-të arriti të barazojë me golin e Albion Rrahmanit.

Në minutën e 37 Ballkani ka kërkaur penallti pasi Rrahmani u rrëzua brenda 16-metërshit pas një dueli me Blerton Shejin, por gjyqatri nka ka reaguar fare.

Ndësa, në Ballkani kaloi në epërsi me super golin e Meriton Korenicës i cili shënoi në minutën e 67-të për të dërguar rezultatin në 2 me 1.

Ballkanit iu kanë dashur penalltitë për të dërguar Klaksvik në xhiron e fundit të eliminatoreve.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika