Dardan Gashi: Albin Kurti ditë e natë po punon për të shkatërruar shtetin e Kosovës

Analisti Dardan Gashi ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po punon për të shkatërruar shtetin e Kosovës

Dardan Gashi

Analisti Dardan Gashi ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po punon për të shkatërruar shtetin e Kosovës.

“Albin Kurti me apo pa vetëdije, ditë e natë po punon për të shkatërruar shtetin e Kosovës. Këta të tjerët (qeveritë e kaluara) e kanë qitë në super dritë”, ka thënë Gashi në “Debat Plus“.

“Qëky shtet që e ka marrë Albin Kurti ka qenë komplet funksional, duke përfshirë veriun. Albin Kurti është duke e shkatërruar funksionalitetin e Kosovës”, ka thënë tutje ai.

Gashi ka thënë se kjo fillon që nga ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e cila sipas tij çdo ligj që e prodhon Haxhiu është kundër rendit kushtetues. “Mos të flas për ministra të tjerë”, është shprehur ai.

“Në gjendje më të rëndë Kosova nuk ka qenë kurrë prej pasluftës”, është shprehur tutje analisti Dardan Gashi.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika