Dy të vdekur dhe një i lënduar rëndë në një aksident trafiku në Leposaviq

Dy persona kanë vdekur dhe një tjetër i lënduar rëndë pas një aksident trafiku në Leposaviq

FOTO: KoSSev

Dy persona kanë vdekur dhe një tjetër pësoi lëndime të rënda si pasojë e një aksidenti mes dy makinave në Leposaviq në ora 00:05 pas mesnatës.

Munish Avdiu nga policia për Kallxo.com bëri të ditur se dy makinat ishin me tabela të Serbisë, derisa dy shoferët që vdiqën njëri në vend, tjetri në spitalin në Mitrovicë, ishin qytetarë serb të Kosovës.

“Aksidenti në Leposaviq ka ndodhur 5 minuta pas mesnatës, dy vozitësit serbë të Kosovës kanë vdekur njëri në vend, tjetri në spital, derisa edhe një pasagjer ka marrë lëndime të rënda dhe po merr trajtim”- bëri të ditur Avdiu.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika