EURO 2024 – Sot përballet Shqipëria me Kroacinë

Raundi i dytë i fazës së grupeve të UEFA Euro 2024 do të hapet me një ndeshje të Grupit B ndërmjet Kroacisë dhe Shqipërisë.

Sot zhvillohet ndeshja mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Kroacisë, kjo përballje do të zhvillohet në stadiumin “Volkspark” në Hamburg, nga ora 15:00.

Kroacia ka humbur ndeshjen e parë nga Gjermania, gjithashtu edhe Shqipëria ka humbur nga Italia.

Po ashtu, sot do të zhvillohen edhe dy ndeshje të tjera në kuadër të Kampionatit Evropian.

Gjermania do të ndeshet me Hungarinë në orën 18:00, ndërsa Zvicra me Skocinë në orën  21:00.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika