FC Rijeka mposht Dukagjinin në Ligën e Konferencës

FC Rijeka ka fituar ndeshjen kundër Dukagjinit me rezultat 1:0 në Ligën e Konferencës

Në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë të kualifikimeve të Ligës së Konferencës, FC Rijeka ka triumfuar kundër Dukagjinit, duke e siguruar një vend në fazën tjetër të kësaj gare.

Ndeshja e vlefshme për kualifikim u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ekipi kroat ka dalë fitues, me një gol të shënuar në minutën e 29-të, duke u shfaqur i sigurt në mbrojtje.

Pjesa e parë e ndeshjes mbylli me avantazhin e vetëm prej një goli për Rijekën, ndërsa Dukagjini luftoi që të barazonte rezultatin.

Megjithatë, në pjesën e dytë, Rijeka ruajti epërsinë e saj përballë kundërshtarit, dhe Dukagjini nuk ka mundur të shfrytëzojë rastet e krijuara për të shënuar.

Me një rezultat të përgjithshëm prej 1:0, FC Rijeka siguroi kalimin në raundin tjetër të kualifikimeve të Ligës së Konferencës.

Dukagjini do ta luajë ndeshjen e kthimit javën e ardhshme në Kroaci pa ndihmën e trajnerit Armend Dallku, i cili u ndëshkua me karton të kuq në fund të ndeshjes pas protestës ndaj arbitrit dhe kontestimit të vendimeve të tij.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika