Federata Portugeze mohon se Ronaldo kërcënoi të largohej nga kombëtarja e Portugalisë

Federata Portugeze ka mohuar një raport që pretendonte se Cristiano Ronaldo kërcënoi të largohej nga kombëtarja e Portugalisë, në ndeshjet për Kupën e Botës, pas një bisede me trajnerin, Fernando Santos

Cristiano Ronaldo

Federata Portugeze e Futbollit ka sqaruar se Cristiano Ronaldo në asnjë moment nuk ka kërcënuar largimin e tij nga kombëtarja e Portugalisë në Katar.

Ndërkaq, është theksuar se raportimet që pretenduan se Ronaldo kërcënoi të largohej nga kombëtarja gjatë një bisede me trajnerin, Fernando Santos, nuk janë të vërteta.

“Deklaratë zyrtare nga FA portugez. Raportet që pretendojnë se Cristiano Ronaldo kërcënoi të largohej nga kombëtarja gjatë një bisede me Fernando Santos, nuk janë të vërteta – FPF sqaron se në asnjë moment Cristiano nuk kërcënoi të largohej nga kombëtarja në Katar”, ka shkruar Fabrizio Romano, në rrjetin social Facebook.

Ndër të tjera, FPF ka theksuar se Ronaldo po ndërton një rekord unik në shërbim të kombëtares së tij, gjë e cila sipas tyre, është dëshmuar edhe në fitorën kundër Zvicrës.

“Cristiano Ronaldo ndërton çdo ditë një rekord unik në shërbim të kombëtares dhe vendit, i cili duhet respektuar dhe që dëshmon shkallën e padiskutueshme të përkushtimit ndaj kombëtares. Meqë ra fjala, shkalla e përkushtimit të lojtarit më të luajtur nga Portugalia u demonstrua sërish – nëse është e nevojshme – në fitoren kundër Zvicrës, në xhiron e 16-tës së Kupës së Botës 2022”, kanë thënë nga Federata Portugeze, shkruan Sky sport.

 

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

Hill: Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Të fundit nga rubrika