Flamuri rus në ndeshjen Serbi-Angli, Musliu: Sanksionimi i Rusisë nga Evropa, i pakuptimtë

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu, ka reaguar pas shfaqjes së flamurit të Rusisë nga tifozët serb në ndeshjen e Kampionatit Evropian 2024, Serbi-Angli

Agim Musliu, Ekspert i sigurisë

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu, ka reaguar pas shfaqjes së flamurit të Rusisë nga tifozët serb në ndeshjen e Kampionatit Evropian 2024, Serbi-Angli. Ai ka theksuar se sanksionimi i shtetit rus nga Evropa është i pakuptimtë, pasi që flamuri i Rusisë është sjellë nga serbët.

Ai ka postuar një fotografi në “X”, ku shihet që flamuri rus është vendosur afër atij serb.

“Sanksionimi i Rusisë nga Evropa është i pakuptimtë! Pse të shqetësoheni? Flamuri rus në Euro2024 është sjellë nga serbët! Euro2024”, ka shkruar Musliu. E në stadiumin e Gelzenkirhenit, ku po zhvillohet kjo ndeshje janë shpalosur edhe flamuj serb me hartën e Kosovës me mbishkrimin “Nuk ka dorëzim”.

Ndeshja mes Serbisë dhe Anglisë në Grupin C, po zhvillohet në Gjermani në kuadër të Euro 2024.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika