Gjashtë persona janë arrestuar nën dyshimin për vrasje të një 58 vjeçari në Sussex

Ka ndërruar jetë një 58 vjeçar në një park pushimesh në Lydd Road, Camber Sands në Sussex, si pasojë e një grindje me disa persona. Ndërkaq policia ka arrestuar gjashtë prej tyre nën dyshimin për vrasjen e tij

Ilustrim

Një 58 vjeçar është shpallur i vdekur të premten e 5 gushtit, në një park pushimesh në Sussex.

Policia e Sussex, kanë thënë se pavarësisht përpjekjeve të mjekëve në vendngjarje, personi nuk ka arritur të shpëtojë.

Shërbimet e urgjencës kishin thirrur për të raportuar për një grindje në Camber Sands, East Sussex, pak para orës 23:00 të së premtes.

Ndërkaq, policia ka arrestuar gjashtë persona nën dyshimin për vrasje të 58 vjeçarit, i cili ka ndërruar jetë në park, raporton Sky News.

“Policia ka arrestuar gjashtë persona të dyshuar për vrasje pas vdekjes së një burri në një park pushimesh në Lydd Road, Camber Sands, në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës”, ka thënë një zëdhënës i policisë.

Kurse, detektivi Jon Hull ka theksuar se: “Hetimi është në një fazë shumë të hershme, por unë do të doja të siguroja publikun se ky duket të jetë një incident i izoluar pa rrezik më të gjerë dëmtimi”.

“Oficerët tani po punojnë për të përcaktuar rrethanat e plota, ndërsa të afërmit e viktimës janë të mbështetur nga oficerë specialistë.”

“Në mbrëmjen e së premtes 5 gusht një incident i rëndë ndodhi brenda zonës sonë komplekse”.

“Meqë ky është një hetim i drejtpërdrejtë i policisë, ne nuk mund të komentojmë më tej, por ekipi ynë po bën gjithçka që mundet për të ndihmuar hetimet”, ka shtuar një zëdhënës i parkut të pushimeve Camber Sands.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika