Gjashtë persona të vdekur, dalin pamjet e para të “masakrës” në Athinë

Në lagjen Artemis të Athinës në Greqi, ka ndodhur të shtëna armë ku si pasojë kanë mbetur të vrarë të paktën gjashtë persona

Pamje nga vendi i ngjarjes

Gjashtë persona janë qëlluar për vdekje në qytetin e Athinës, në Greqi.

Brenda dhe jashtë mjetit që duket në foto janë gjetur gjashtë trupa të pajetë, që dyshohet se janë të gjithë të rinj shqiptarë. Dyshohet se shkak i ngjarjes së rëndë janë larjet e hesapeve mes bandave në shtetin fqinj.

Mbi 200 gëzhoja, të dala nga 4-6 armë të ndryshme janë gjetur në vendngjarje, në një rrugicë të Artemidës në Luca.

Grupi hetimor ndodhet në zonë dhe ka nisur hetimin për tragjedinë që tronditi zonën këtë pasdite.

Pesë persë kanë mbetur të vrarë në veturë, derisa një tjetër është gjetur pranë një veture me targa të Gjermanisë.

CNN grek raporton se është përdorur një revole e kalibrit 9 milimetra, derisa forca të shumta të policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes./TopChannel

Në vend të ngjarjes ka edhe shumë autoambulanca, e hetuesit janë duke analizuar të gjitha provat për të zbardhur rastin.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika