Hapet një gropë në fushën e lojës në ndeshjen Austri-Danimarkë

Një gropë konsiderueshëm e madhe është hapur gjate kohës kur po zhvillohej ndeshja në mes të kombëtares së Austrisë dhe Danimarkës

ilustrim

Ndeshja në mes Austrisë dhe Danimarkës që u zhvillua në stadiumin Ernst-Happel, ishte me probleme nga fillimi i lojës, ku fillimi i lojës u shty për 90 minuta për shkak të fikjes se dritave.

Pasi tifozët dhe shikuesit tashmë ishin vendosur në ulset e tyre dhe po e pritinin me padurim fillimin e ndeshjes që ishte shtyrë për 90 minuta, prapë dritat u fiken dhe stadiumi mbeti në errësirë, raporton SportBible.

Loja nuk filloi deri në orën 22:15 dhe pastaj u zhvillua pa probleme duke përfunduar me fitoren e Danimarkës, dhe me humbjen e parë të Ralf Agnick si trajner i Austrisë.

Ndërsa loja shkoi pa probleme, vetëm në përfundim të lojës u shfaq një problem tjetër. Pranë rrethit qendror në mes te fushës u hap një gropë. Lojtarët lajmëruan zyrtarët e fushës dhe për fat të mirë ndeshja kishte përfunduar pasi mund të kishte shkaktuar lëndime të mëdha te ndonjë lojëtar, nëse do të ishte shfaqur disa minuta më herët.

Anësori i Danimarkës Adreas Skov Olsen u hodh brenda, dhe iu fundos gati gjysma e këmbës në gropë.

Gropa e hapur në ndeshjen Austri-Danimarkë

 

 

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Videoja që po pretendohet të jetë xhiruar në Leposaviq, Policia...

“Njoftimi është marrë nga rrjetet sociale. Është njoftuar Prokuroria Themelore në veri të Mitrovicës. Duhet të vërtetohet autenticiteti i videos. Përndryshe nuk dihet lokacioni...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

Të fundit nga rubrika