Johnny Depp nga Gjykata në Rock’n ROLL

Gjatë kohës kur juria është duke marrë verdiktin për rastin e tij, ylli i kinemasë është shfrenuar në Rock’n Roll

Johnny Depp duke perfomuar me Jeff Beck ne Albert Royal Hall

Aktori amerikan, Johnny Depp është duke kaluar një fazë të keqe të jetës së tij, e gjitha kjo nga gjyqi që e ka nisur ish- gruaja e tij Amber Heard. Por kjo nuk ka ndalur yllin e kinemasë që të shkojë në Mbretërinë e Bashkuar për të performuar me Jeff Beck, një rock-artist i Londrës.

Sipas The Telegraph, dyshja ka perfomuar një numër të konsiderueshëm të këngëve, duke përfshirë edhe cover-in e këngës Isolation të John Lennon. Ata, gjithashtu, luajtën edhe këngët e Marvin Gaye’s What’s Going On, Jimi Hendrix’s Little Wings dhe gjithashtu  Beatles’s.

The Telegraph kupton se Royal Albert Hall në Londër, ku Beck luan dy herë këtë javë, zgjodhi të forcojë masat e sigurisë, pasi mësoi se Depp do të ishte i pranishëm në të dy performancat e Beck-ut.

Gjithashtu, The Telegraph intervistoi të pranishmen në Royal Albert Hall, Zoe Cole, e cila po vizitonte Londrën me vajzën e saj gjashtëmbëdhjetëvjeçare, që tregon se kishte pritur jashtë ambientit për katër orë. Zonja Cole tha se ata nuk ishin fansa “die hard”, por shtoi se “Nuk do të shihni këtu fansat e Amber Heard apo jo?”

Johnny Depp dhe Jeff Beck

Dy studentë, Jess dhe Lauren, të cilët kishin pritur jashtë për gjashtë orë, thanë se do të prisnin “dhjetë të tjera” për të kapur një paraqitje të shkurtër të yllit.

Sarah, një studente 23-vjeçare, ka thënë se “Unë jam vetëm një fanse e fundit e Johnny Depp – pas ngjarjeve gjatë katër javëve të fundit. Sepse sapo fillova të ndjek gjyqin (atëherë).” Ajo zbuloi se aktori do të shfaqej në Londër nga një Tweet i dërguar nga Eve Barlow, e dashura e zonjës Heard, duke thënë se Depp do të ishte në Royal Albert Hall.

Paraqitja e Depp në Mbretërinë e Bashkuar ka befasuar shumë njerëz, teksa ai pret një vendim në padinë e tij në gjykatën e qarkut Fairfax në Virxhinia, në atë që ka rezultuar të jetë një nga betejat ligjore më toksike të Hollivudit, duke kapur vëmendjen e publikut në mbarë botën.

Johnny Depp duke kënduar

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Detaje të reja nga vetëvrasja e Sokol Halilit

Burime të RTV Dukagjinit, kanë mësuar se Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij, e ka vrarë veten në shtëpinë e...

LAJMI I FUNDIT: Vetëvritet i dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares

Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas shtatzënë, e ka vrarë veten. Kështu ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal...

Nga 30 ditë paraburgim për tri infermieret e përfshira në...

Gjykata Themelore në Pejë, ua ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh tri infermiereve, të cilat dyshohen se kanë keqtrajtuar fizikisht një grua...

Të fundit nga rubrika