Nga skenat e vogla te Teatri Kombëtar, Grajqevci rrëfen përvojën e tij muzikore

Dj Kron Grajqevci, i njohur edhe si producent, rrëfen përvojën dhe udhëtimin e tij në botën e...

“Udhëtimi” u bë shkak i ndarjes së Bleros me ish të dashurën

Blero në "Reload" të Dukagjinit ka rrëfyer arsyen e vërtetë të ndarjes me ish-të dashurën, e njohur...

Melinda Ademi publikon projektin e ri “Kiss me”

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titullin “Kiss Me”. Kënga...

Dafina dhe Ylli vazhdojnë t’i “trazojnë ujërat”, pozojnë me duar të bashkuara

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, sot ka kapur vëmendjen e të gjithëve me postimin e saj të...

Blero thotë se intervistën me Afronën e bëri për ‘inati’ ndaj ish të dashurës

Artisti i njohur i estradës, Blero Muharremi, për podcastin e fundit të realizuar me ish-bashkëshorten Afrona Dika,...

Dafina Zeqiri dhe Yll Limani bashkojnë forcat, së shpejti me projekt të ri muzikor

Dafina Zeqiri dhe Yll Limani kanë paralajmëruar projektin e tyre muzikor që do të vijë së shpejti....

‘Emocion, dhimbje, mërzi..’, Mozzik shpalos kopertinën si detaj nga albumi i tij i quajtur “Mërgimstar”

Rep-artisti i njohur nga Ferizaji, Mozzik ka bërë publike se hitet e tij të ardhshme për sezonën...

“Alba Festival” po thyen rekorde, Cyrih do të ketë tri net të mëdha festive

Me datat 21-23 qershor në Cyrih mbahet festivali open-air shqiptar për Zvicër e më gjerë “Alba Festival”. Ky...

Dua Lipa me albumin e saj të ri thyen rekorde në Britani

“Radical Optimsm” është albumi më i ri i këngëtares me renome botërore dhe me rrënjë nga Kosova, ...

Zvicra triumfon në “Eurovision”

Në një finale të pasur me emocion dhe surpriza, Zvicra ka dalë fituese në edicionin e 68-të...

Këngëtari holandez përjashtohet nga Eurovizioni pak orë para finales

Konkurrenti holandez në Eurovizion u përjashtua në mënyrë dramatike nga konkursi disa orë përpara finales së së...

“Homazh” – Babë e bir i kushtojnë muzikë emocionale dëshmorëve të lirisë

Në interpretim të jashtëzakonshëm, babë e bir, Ibrahim e Kushtrim Ajeti nga Podujeva, kanë sjellë një dedikim...