Cilat janë 12 shfaqjet më të mira televizive për t’u parë këtë qershor?

Caryn James zgjedh ofertat më të mëdha, nga shfaqja tashmë jashtëzakonisht e diskutueshme The Idol te Marvel,...

A mund të ndikojnë filmat horrorë në lehtësimin e ankthit?

Të shikosh një film të frikshëm për të ndihmuar në qetësimin e nervave, duket e pabesueshme. Por,...

Si një aktor fitoi dy Oscar për një shfaqje

Ka gjithmonë shumë përpjekje nga ana e artistëve që performancat e tyre të nominohen për Oscar. Por,...

Dokumentari “Gratë e Lirisë” shfaqet në Tetovë

Në Universitetin e Tetovës, të hënën e 15 majit, është shfaqur filmi dokumentar “Gratë e Lirisë” i...

Çfarë duhet të shikoni: Filmat e rinj që do të publikohen në maj 2023

Maji tashmë ka mbërritur dhe bashkë me të edhe fillimi i sezonit veror të filmave. Pasi 31...

Rikthehet “Black Mirror”: Salma Hayek, Michael Cera dhe Aaron Paul kryesojnë kastin e sezonit të 6

Seriali i famshëm Black Mirror, do të rikthehet për sezonin gjashtë. Tashmë është shfaqur edhe traileri i...

Jolie dhe Berry do të luajnë në filmin “Maude & Maude”

Dy aktoret fituese të  “Oscar-it”, Angelina Jolie dhe Halle Berry, do t’i bashkojnë forcat për projektin e...

Tolgahan uron Fitër Bajramin në gjuhën shqipe

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman i cili është i martuar me modelen shqiptare, Almeda Abazi ka...

“Mirëdita, dobar dan” këtë vit mbahet në maj

Festivali kulturor në mes të Kosovës e Serbisë “Mirëdia, dobar dan!”, këtë vit do të mbahet në...

Traileri i ri i “Secret Invasion” – Nick Fury përgatitet për “një luftë të fundit”

Marvel Studios ka publikuar një trailer të ri për serialin e ardhshëm spiun "Secret Invasion", me Samuel...

Aktorja Rina Krasniqi tregon më shumë për filmin “The Albanian Virgin”

Aktorja Rina Krasniqi është pjesë e filmit “The Albanian Virgin” i cili do të jetë premiere në...

Episodi 3 i “Succesion”: Episodi më i jashtëzakonshëm i televizionit këtë vit

Një kthesë e ngjarjeve në dimensionet shekspiriane në episodin e tretë të sezonit final të dramës së...