Kurti merr pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje nga Ipeshkvia e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me ftesë nga Ipeshkvia e Kosovës, ka marrë pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje. Kreu i ekzekutivit i uroi ipeshkvit Dodë Gjergji dhe besimtarëve katolikë Krishtlindje të gëzuar

Pamje të postuara nga Zyra e Kryeministrisë

Të shtunën e 24 dhjetorit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me ftesë nga Ipeshkiva e Kosovës, ka marrë pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje.

Kryeminsitri Kurti i ka uruar ipeshkivit Dodë Gjergji dhe besimtarëve katolikë Krishtlindje të gëzuar, në qendrën “BogdaniPolis” në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me ftesë nga Ipeshkiva e Kosovës, mori pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje. Në qendrën “BogdaniPolis” në Katedralen ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, Kryeministri Kurti i uroi ipeshkvit Dodë Gjergji dhe besimtarëve katolikë Krishtlindje të gëzuar”, ka njoftuar Zyra e Kryeministrisë.

Kryeministri Kurti i ka uruar besimtarët e krishterë edhe përmes llogarisë së tij në Facebook.

“Të dashur bashkëqytetarë, uroj që festën e Krishtlindjes ta kaloni në paqe e dashuri, me familjen e njerëzit tuaj më të dashur”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Kurti ka theksuar se lindja e Krishtit përcjell porosinë e lindjes së paqes, të shpresës e dashurisë.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika