Kurti njofton se për 2 javë mbi 300 serbë konvertuan patentë shoferët ilegalë në RKS

"Në më pak se 2 javë nga kjo mundësi përfituan 313 bashkëqytetarë tanë".

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se mbi 300 serbë në më pak se 2 javë kanë konvertuar patentë shoferët e lëshuara nga strukturat ilegale të Serbisë në ato të institucioneve të Republikës së Kosovës.

Teksa ka ftuar të gjithë qytetarët që kanë patentë ilegale t’i konvertojnë në legale, Kurti ka theksuar se kanë kohë 3 muaj – deri më 9 gusht.

“Për 3 muaj, ata me patentë shoferë të lëshuar nga strukturat ilegale paralele të Serbisë do të mund t’i konvertojnë ato në patentë të Kosovës. Në më pak se 2 javë nga kjo mundësi përfituan 313 bashkëqytetarë tanë. I bëj edhe një herë ftesën time të gjithë atyre që kanë të drejtë”, ka shkruar Kurti në X.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika