Lehtësisht Senegali triumfon ndaj Katarit

Foto nga ndeshja Katar-Senegal

Senegalezët kanë arritur të triumfojnë në ndeshjen e tyre ndaj Katarit.

Ndeshja u mbyll me rezultat 1-3 për Senegalin, që këta të fundit insistuan më shumë për fitore, gjë të cilën e arritën.

Golat për senegalezët u shënuan nga sulmuesi Boulaye Dia në minutën e 41-të të ndeshjes duke u pasuar nga Famara Diedhiou, në minutën e 48-të të ndeshjes dhe u përfundua nga goli i Bamba Dieng në minutën e 84-të të ndeshjes.

Ndërkaq për Katarin ka shënuar Mohammed Muntari pas shumë përpjekjesh.

Pas kësaj fitore, Senegali e sheh veten në pozitën e tretë me tri pikë, po aq sa Holanda dhe Ekuadori, ndërsa Katari renditet i fundit në grupi pa pikë.

Në ndeshjen e radhës, Senegali luan kundër Ekuadorit, ndërsa Katari luan ndaj Holandës.

Senegali e thellon epërsinë ndaj Katarit

Senegali trondit nikoqirët, me dy gola në Katar

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika