Liqeni i Ujmanit tashmë me simbole zyrtare të Kosovës

Në pronat e Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër-Lepenc” në liqenin e Ujmanit, janë vendosur tabela me simbole zyrtare shtetërore.

Përmes një postimi në “Facebook”, këtë e ka bërë të ditur kryeshefi i kësaj ndërmarrjeje, Faruk Mujka.

“Një hap tutje. Në të gjitha hyrjet në pronat e NHE “Ibër-Lepenc” SH.A në liqenin e Ujmanit janë vendosur tabelat me simbolet zyrtare shtetërore,” ka shkruar Mujka.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika