Manchester United triumfon ndaj Southamptonit

Manchester United mundi Southampton, në stadiumin St Mary's pas goditjes me shpejtësi të Bruno Fernandes në fillim të pjesës së dytë. Ndërsa, United tani ka fituar ndeshje radhazi në Premier League, për herë të parë që nga shkurti për t'i ngjitur ata në vendin e gjashtë në tabelë

Foto Manchetser United

Bruno Fernandes ka shënuar golin fitues për t’i dhënë Manchester United një triumf me rezultat 1-0 ndaj Southampton në St Mary’s.

Man Utd siguroi fitore për herë të parë radhazi që nga shkurti dhe në fund të serisë së shtatë humbjeve jashtë fushe.

Po ashtu, trajneri Erik ten Hag siguroi fitoren e tij të parë jashtë fushe si trajner i Mançester United teksa breshëri i Bruno Fernandes ishte i mjaftueshëm për t’i dhënë skuadrës së tij një fitore të ngushtë 1-0 ndaj Southampton në St Mary’s.

Përkundër rasteve që patën, 45 minutat e parë përfunduan pa gola.

Foto Manchester United, trajneri i skudarës Erik ten Hag

Ndërsa, pas një fillimi të barabartë, një lëvizje e rrjedhshme e United  pas 10 minutave në pjesën e dytë përfundoi me Bruno Fernandes që goditi portën e Southamptonit me një përfundim të mirë në krosimin e Diogo Dalot, për të vulosur fitoren për tifozët.

Southampton pati pjesën e tij të drejtë të rasteve gjatë lojës, por mbrojtja e vendosur e United dhe disa pritje të zgjuara nga David de Gea, i mbajtën vendësit jashtë portës.

Fitorja e sheh Unitedin t’i japë fund një serie prej shtatë humbjesh radhazi jashtë fushe në Premier League dhe zgjat serinë e tyre të pamposhtur kundër Southampton në St Mary’s në 15 ndeshje në të gjitha garat.

Bruno Fernandos

Pas lojës, Bruno Fernandes është shprehur se duan të fitojnë çdo ndeshje.

Pas javës së katërt, Manchester United ka gjashtë pikë, dhe në javën e pestë bën udhëtimin te Leicester, në Premier League të enjten në mbrëmje, duke filluar nga ora 20:00.

Tri ditë më vonë, skuadra e Erik ten Hag mirëpret Arsenalin në Old Trafford të dielën, duke filluar nga ora 16:00.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika