Maqedonia e Veriut: Pa humbje jete, ndërsa 96 raste të reja me COVID – 19

Në 24 orët e fundit, sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, janë kryer 1 mijë e 688 testime.

Në betejën me Covid-19 nuk ka pasur humbje jete, ndërkaq janë regjistruar 96 raste të reja.

Nga 96 raste të infektimit, 14 janë riinfektime. Ndërsa, të rikuperuar janë regjistruar, gjithsej, 177 pacientë brenda 24 orëve të fundit.

Raste aktive me COVID-19, sipas MSH-së, raportohet të jetë 1 mijë e 30.

Deri më tani janë bërë, gjithsej, 1 milion e 992 mijë e 684 testime të COVID-19 në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, që nga fillimi i pandemisë, ka shkuar në 308 mijë e 390 pacientë, ndërsa i të shëruarve 298 mijë e 99, i vdekjeve 9 mijë e 261.

Ilustrim i statistikave të COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Shija e redaktorit

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Të fundit nga rubrika