Mehaj: Mërgata është pasuria jonë më e madhe

Minsitri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka vizituar shkollën shqipe në Nova Scotia të Halifax dhe ka thënë "është ndjenjë e jashtëzakonshme, kur sheh të rinjtë që flasin rrjedhshëm gjuhën shqipe dhe tregojnë me mall se sa shumë e duan Kosovën”

Foto e postuar në llogarinë e ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj

Ministri i mbrojtjes, Armend Mehaj të hënën e 21 nëntorit ka vizituar shkollën shqipe në Nova Scotia të Halifax.

Përmes një postimi, ministri Mehaj ka thënë se “mërgata është pasuria jonë më e madhe”, sepse, sipas tij, “përkundër qëndrimit larg atdheut në asnjë moment nuk harrojnë gjuhën dhe traditën”.

Pamje nga vizita e minsitrit Mehaj

“E në këtë padyshim ka kontribuuar përkushtimi i prindërve që ashtu si në shkollën në Nova Scotia në Halifax vazhdojnë të kultivojnë ndër breza vlerat kombëtare”, ka shkruar Mehaj.

Ministri Mehaj ka thënë se është ndjenjë e jashtëzakonshme kur sheh të rinjtë që flasin rrjedhshëm gjuhën shqipe dhe tregojnë me mall se sa shumë e duan Kosovën.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika