Milazim Zeka shpallet i pafajshëm në rastin e mashtrimit me viza

Ish deputeti i Kosovës, Milaim Zeka është shpallur i pafajshëm nën akuzat për mashtrim me viza. Për të rëndonte akuza se i ka mashtruar rreth 900 qytetarë duke iu premtuar atyre viza pune për Gjermani. Bashkë me Zekën, janë liruar edhe tre të akuzuarit tjerë për dyshimet e njejta

Milaim Zeka, ish deputet i Kuvendit të Kosovës

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, është shpallur i pafajshëm nga Gjykata Themelore e Prishtinës në lidhje me akuzat për “mashtrim me viza”.

Bashkë me Zekën, janë liruar edhe tre të akuzuarit tjerë për dyshimet e njëjta.

Gjykata Themelore, Prishtinë

Pasi morri lajmin nga gjykata për pafajësinë e tij, ai shkroi në Facebook se kurrë nuk ka përjetuar torturë më të madhe se sa kjo e pesë viteve të fundit.

“Pas 5 viteve vuajtje shpirtërore, fizike, materiale, morale, sot, Gjykata, nga një trup gjykues qe vendosin mbi prova, e jo fjale rrugësh, me ka shpallur te pafajshëm nga te gjitha pikat e akuzave: mashtrim me viza, shpëlarje parash, dhe shmangie nga tatimi”, ka shkruar Zeka.

Në aktakuzën me të cilën rëndohej Zeka dhe tre të tjerë, thuhej se kanë mashtruar rreth 900 persona duke iu premtuar atyre viza pune për Gjermani.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika