Ministri i Jashtëm i Iranit thotë se vendet fqinje janë informuar 72 orë para sulmit ndaj Izraelit

Ministri i Jashtëm iranian Hossein Amir-Abdollahian tha se Irani informoi vendet fqinje 72 orë para sulmit

Ministri i Jashtëm iranian Hossein Amir-Abdollahian jep një konferencë shtypi në Teheran, Iran, më 14 prill.

Ministri i Jashtëm iranian Hossein Amir-Abdollahian tha se Irani informoi vendet fqinje 72 orë para sulmit të tij për një përgjigje “të caktuar” kundër Izraelit.

Amir-Abdollahian tha në një konferencë shtypi të dielën në Teheran se Irani u tha vendeve se operacioni do të ishte “vendimtar” në formën e “mbrojtjes legjitime”.

“Ne e konsiderojmë sigurinë e fqinjëve tanë dhe të rajonit si sigurinë e Republikës Islamike të Iranit”, shtoi ai, raporton CNN.

Ai nuk sqaroi se cilat vende ishin të informuara.

Shtetet fqinje nuk e kanë konfirmuar ende publikisht se ishin të informuar.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika