Një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë nga COVID-19 ka vdekur një person, kurse janë raportuar 4 raste pozitive

ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë një person ka vdekur si pasojë e COVID-19, si dhe janë shënuar 4 raste pozitive.

Instituti i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 2 qytetarë. Ndërsa gjithsej 270.598

Tutje, numri i rasteve aktive është 36.

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar 273.850 raste me COVID-19, ndërsa prej tyre 3216 kanë përfunduar me fatalitet.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika