OG eliminohet ndërsa ekipi NIP kalon në Play-Off të Blast Premier Fall Final

BLAST Premier Fall Final 2022: OG u eliminua nga NIP ndërs NIP kalon në Play Off

NIP ka kaluar në çerekfinale të turneut të CS:GO në Kopenhagë pas fitores ndaj OG.

Blast Premier Fall Final po mbahet në qytetin Kopenhagë të Danimarkës ku tetë skuadra garojnë për një grup çmimesh rreth 425.000 dollarë.

Ekipi suedez ka arritur që të shënoi fitoren e parë në turneun Blast Premier Fall Final, pasi mposhti OG me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa.

Kjo është humbja e dytë radhazi e ekipit OG në këtë turne dhe tashmë janë eliminuar.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ndeshje ishte Hampus ‘hampus’ Poser me 61 eliminime dhe vlerësimin nga HLTV 1.35, përcjell Portali Dukagjini.

NIP tani e pret humbësin e njërës nga ndeshjet në ‘Upper Bracket Final’.

NAVI fitoi BLAST Premier Fall Final në 2021. A mund ta bëjnë përsëri?

Finalja e vjeshtës BLAST Premier do të shohë tetë skuadrat pjesëmarrëse të ndara në dy grupe me eliminim të dyfishtë, me fituesit e grupeve që do të kalojnë në gjysmëfinale, ndërsa skuadrat e dyta dhe të tretat do të kalojnë në çerekfinale. Skuadrat e fundit do të eliminohen nga turneu.

Playoff-i, i cili do të mbahet në Royal Arena përpara një turme, do të ketë një format me një eliminim, më i miri nga tre.

Përveç mbledhjes së një çeku prej 200,000 dollarësh, fituesi i eventit do të sigurojë një vend në finalen botërore BLAST Premier, e cila do të mbahet muajin e ardhshëm, në Abu Dhabi.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika