“Oppenheimer” fiton 2.5 milionë dollarë nga debutimi në Japoni

Filmi i shumëpërfolur i regjisorit të mirënjohur, Christopher Nolan, i cili së fundmi u shpërblua me çmime “Oscar” në disa kategori, ka debutuar në Japoni, 8 muaj pas premierës botërore

"Oppenheimer" debuts in Japan, earns 2.5 million dollars

Filmi i shumëpërfolur i regjisorit të mirënjohur, Christopher Nolan, i cili së fundmi u shpërblua me çmime “Oscar” në disa kategori, ka debutuar në Japoni, 8 muaj pas premierës botërore.

Në këtë debutim, filmi grumbulloi 2.5 milionë dollarë në arkat filmike, raporton Variety.

Filmi i bë i pari film amerikan që grumbulloi më së shumti të holla në Japoni gjatë këtij viti, duke ia kaluar filmit “Aquaman”, “Lost Kingdom” dhe “Dune: Part II”.

Debutimi në Japoni, i grumbulloi “Oppenheimerit” gjithsej 965.1 milionë dollarë në mbarë botën.

Filmi tregon historinë e krijuesit të dy bombave atomike që u hodhën në Japoni, përkatësisht në Hiroshima dhe Nagasaki, Robert Oppenheimer, roli i të cilit luhet nga aktori Cillian Murphy.

Filmi tjetër i Nolanit, “Inception”, ishte filmi i tij me më së shumti fitime në Japoni, i cili pati fituar 42 milionë dollarë.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika