Peci e Zeqiri mbërrijnë në zyrat e BE-së në Prishtinë, Hovenieri i pret brenda

Kryetari i Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, dhe kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, kanë mbërritur në zyrat e BE-së në Prishtinë për takim me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier. Në të njëjtën kohë, qytetarët serbë në tri komunat veriore po protestojnë kundër kryetarëve të sapozgjedhur në veri

Peci e Zeqiri mbërrijnë në zyret e BE-së në Prishtinë

Në zyrat e BE-së në Prishtinë, në këto momente kanë mbërritur kryetari i Zubin Potokut Izmi Zeqiri dhe kryetari i Zveçanit, Ilir Peci.

Të dy nuk kanë dhënë as një deklaratë para takimit që pritet të zhvillohet me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier, i cili ka mbërritur më herët.

Ndryshe, në tri komunat veriore qytetarët serbë të udhëhequr nga Lista Serbe, janë mbledhur për të protestuar në kundërshtim të kryetarëve të sapozgjedhur në veri.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika