Përplasje e ashpër mes Dajakut dhe Alba Morinës: “Vojvoda i ka 3, 4 anëtarë të vrarë në luftë”, “a mendoni se ishte në gjendje ta vazhdojë lojën”

Debat i ashpër po zhvillohet në studion e 'Dueli Sportiv' në RTV Dukagjini

Ish-futbollisti dhe analisti, Taulant Dajaku, është përplasur me drejtoreshën e marketingut në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), Alba Morina.

Sipas Dajakut, Kombëtarja e Kosovës ka mundur të fitojë ndeshjen me Rumaninë si mysafir, me rezultat zyrtar, pasi ndeshja ishte ndërprerë për kore dhe banderola raciste.

”Vojvoda i ka tre, katër anëtarë të vrarë të familjes në luftë. Ajo stema dhe paraqitja e tyre e fyen identitetin e tij, mendoni që është në gjendje të vazhdojë lojën,” tha ai në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini.

Teksa, Morina potencoi se FFK-ja “punon vetëm me procedura dhe është shumë e rëndësishme të mos thyen procedurat.”

Më poshtë mund të shikoni videon nga ky moment.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika