Përplasje e ashpër mes Dajakut dhe Alba Morinës: “Vojvoda i ka 3, 4 anëtarë të vrarë në luftë”, “a mendoni se ishte në gjendje ta vazhdojë lojën”

Debat i ashpër po zhvillohet në studion e 'Dueli Sportiv' në RTV Dukagjini

Ish-futbollisti dhe analisti, Taulant Dajaku, është përplasur me drejtoreshën e marketingut në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), Alba Morina.

Sipas Dajakut, Kombëtarja e Kosovës ka mundur të fitojë ndeshjen me Rumaninë si mysafir, me rezultat zyrtar, pasi ndeshja ishte ndërprerë për kore dhe banderola raciste.

”Vojvoda i ka tre, katër anëtarë të vrarë të familjes në luftë. Ajo stema dhe paraqitja e tyre e fyen identitetin e tij, mendoni që është në gjendje të vazhdojë lojën,” tha ai në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini.

Teksa, Morina potencoi se FFK-ja “punon vetëm me procedura dhe është shumë e rëndësishme të mos thyen procedurat.”

Më poshtë mund të shikoni videon nga ky moment.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika