Policia e Kosovës në aksion kundër narkotikëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë duke e zhvilluar një aksion policor në vazhdën e aksioneve për parandalimin e narkotikëve

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës, ka njoftuar se në vazhdën e aksioneve për luftimin dhe parandalimin e narkotikëve, është duke u zhvilluar një operacion policor.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka njoftuar se ky operacion është duke u zhvilluar në bashkëpunim me prokurorinë.

“Policia e Kosovës, në vazhdën e parandalimit dhe luftimit të veprave penale në përgjithësi e në veçanti ndaj narkotikëve, është duke zhvilluar një operacion policor. Për detaje dhe informacione shtesë lidhur me këtë operacion policor i cili është duke u zhvilluar në bashkëpunim dhe koordinim me prokurorinë kompetente”, ka njoftuar Kelani.

Policia ka bërë të ditur se do të ketë informata më të hollësishme gjatë ditës kur edhe do të përfundoj aksioni.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika