Qendra e Studentëve do të akomodojë mijëra sportistë në Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”

Qendra e Studentëve do të akomodojë mijëra sportistë në Lojërat Mesdhetare "Prishtina 2030", duke thënë se “do të japë kontribut në mënyrë që shteti ynë të arrijë suksesshëm të përmbushë këtë përgjegjësi të madhe, duke u shndërruar në "Fshat Mesdhetar"

Qendra e Studentëve do të akomodojë mijëra sportistë në Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”.

Përmes një postimi, Qendra e Studentëve ka thënë se “do të japë kontribut në mënyrë që shteti ynë të arrijë suksesshëm të përmbushë këtë përgjegjësi të madhe, duke u shndërruar në “Fshat Mesdhetar”.

“Qendra jonë është përzgjedhur si vend për akomodimin e mijëra sportistëve që do të marrin pjesë në këtë organizim të përmasave ndërkombëtare”, thuhet në postimin e Qendrës së Studentëve në Prishtinë.

Ansambleja e Përgjithshme e Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare njofton se Kosova do të jetë organizatore e Lojërave Mesdhetare që do të mbahen në vitin 2030.

Kandidatura e Kosovës ka marrë 55 vota pro dhe shtatë kundër.

Lexo dhe: Historike – Kosova organizon Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”

Kjo është një arritje historike për Kosovën, duke ditur se në këtë kompeticion marrin pjesë 26 shtete nga tri kontinente.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika