Rama: Autobusët e Trafikut Urban shumë shpejt me wi-fi, pagesa e biletës edhe me sms

"Shumë shpejt autobusët e Trafiku Urban Prishtinë do të pajisen me wi-fi. Udhëtarët po ashtu do të mund të bëjnë pagesën e biletës me sms përmes operatorëve telefonik Vala dhe Ipko"

Autobusët e Trafikut Urban shumë shpejt do të pajisen me Wi-Fi, ku edhe pagesa e biletës mund të bëhet edhe me sms, ka bërë të ditur i pari i Prishtinës, Përparim Rama.

Kështu, Rama njoftoi gjatë ditës së diel përmes një postimi në Facebook.

“Shumë shpejt autobusët e Trafiku Urban Prishtinë do të pajisen me wi-fi.

Udhëtarët po ashtu do të mund të bëjnë pagesën e biletës me sms përmes operatorëve telefonikë Vala dhe Ipko”, ka shkuar Rama në Facebook.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika