Rama në Japoni prezanton vizonin e Shqipërisë, para investitorëve japonezë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar se në shtetin e Japonisë, ka propozuar vizionin e Shqipërisë për vitin 2030.

Sipas Ramës, qëllimi i këtij prezantim ishte rritja e investimeve japoneze në Shqipëri.

“Në seminarin e organizuar nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Japonisë, ku prezantuam vizionin Shqipëria2030 si edhe sektorët me interes për rritjen e volumit tregtar dhe investimet japoneze në Shqipëri”, ka shkruar në Facebook.

Më tej, i pari qeverisë shqiptare ka theksuar se në Japoni janë prezantuar edhe produktet e prodhuara në Shqipëri.

“Ishin të pranishëm disa prej sipërmarrësve shqiptarë të produkteve Made in Albania prezent në tregun japonez”, ka shtuar Rama.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika