Rama pret në takim ministrin izraelit, diskutojnë për bashkëpunimin në turizëm

"Biseduam për format e avancimit të bashkëpunimit, në veçanti në fushën e turizmit, të shpeshtojmë vizitat reciproke në shtetet tona dhe forcim të marrëdhënieve", ka deklaruar Rama pas takimit me ministrin izraelit, Haim Katz

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, të martën ka pritur në takim ministrin e Turizmit të Izraelit, Haim Katz.

Rama ka thënë se në këtë takim kanë biseduar për format e avancimit të bashkëpunimit, në veçanti në fushën e turizmit.

“Biseduam për format e avancimit të bashkëpunimit, në veçanti në fushën e turizmit, të shpeshtojmë vizitat reciproke në shtetet tona dhe forcim të marrëdhënieve”, ka shkruar Rama në Facebook.

Po ashtu, Rama me Katz kanë bërë një shëtitje nëpër kryeqytet duke i prezantuar vendin, kulturën e historinë e vendit, “të cilat i bënë shumë përshtypje mikut nga Izraeli”.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika