Rama takohet me presidentin e Azerbajxhanit, e falënderon për hapjen e Ambasadës në Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zhvilluar të enjten e 8 dhjetorit, një takim me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, me të cilin, tha se janë vendosur piketa të rëndësishme bashkëpunimi. Njashtu, e ka falënderuar për hapjen e Ambasadës së Azerbajxhanit në Tiranë

Ilustrim

Kreu i qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama, ka zhvilluar një takim me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Rama, në një postim që ka bërë në rrjetin social Facebook, ku ka theksuar se takimi është zhvilluar për një bilanc të ecurisë së marrëdhënieve pas vizitës së tij në Shqipëri, ku u vendosën piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi.

Kryeministri e ka falënderuar për dekretin presidencial të hapjes së Ambasadës së Azerbajxhanit në Tiranë.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim...

Në një video të siguruar nga RTV Dukagjini janë parë pajisje të rënda të KFOR-it duke  duke kaluar në rrugën Vushtrri-Mitrovicë për të vazhduar...

Të fundit nga rubrika